xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Ako je to naozaj s miestom, kde vraj neplatia fyzikálne zákony.
Neďaleko mestečka Gold Hill na pobreží Sardine Creek v americkom štáte Oregon sa nachádza veľmi zaujímavé miesto. Neplatia tu totiž fyzikálne zákony. Oblasti, ktorá má približne 55 metrov štvorcových, sa hovorí Oregonský vír.
Uprostred Oregonského víru stojí stará drevená chatka, kde na vás zemská príťažlivosť a svetlo skúšajú nevysvetliteľné triky. Každý návštevník môže na tomto mieste zbadať na vlastné oči jav, ktorý mu zamotá hlavu. Akonáhle do oblasti vstúpi, tajomná sila bude pôsobiť aj na neho. Vír ho bude ťahať do stredu a bude sa nakláňať, aby udržal rovnováhu. Zdá sa, akoby tam gravitácia pôsobila naopak.
Chatka slúžila koncom 19. storočia ako puncovňa drahých kovov a mincí. Anomálne gravitačné vplyvy však natoľko pri práci rušili, že je chatka od roku 1890 opustená. Vtedy stála ešte rovno.
Miesto, kde sa fľaše na šikmej ploche kotúľajú do kopca, navštevujú ľudia od roku 1930. Kompas tu nefunguje, vegetácii sa v tejto oblasti nedarí, stromy rastú smerom preč od víru.

Na čudný charakter miesta upozornil v roku 1930 fyzik a geológ John Lister. Tento pozemok kúpil v roku 1918 a počas tridsať rokov tu urobil tisícky pokusov, ktoré mal dopodrobna popísané. Pred svojou smrťou v roku 1956 však svoje výsledky spálil. Povedal: „svet ešte nie je na podobné objavy pripravený“. Ako hovorí terajšia majiteľka, toto miesto poznali už Indiáni, no zavrhli ho, pretože im tam odmietali chodiť kone.
bb.jpg
Z nízkeho zrazu vyšší

Medzi Listerove zistenia patrí napríklad zväčšovanie a zmenšovanie predmetov, alebo osôb. "Je to veľmi zaujímavé. Meriam asi 180 centimetrov a moja manželka asi 160. Pri návšteve tohto miesta sa zdalo, že bola manželka chvíľu takmer vyššia ako ja," hovorí jeden z turistov.
Návštevníci, ktorí prichádzajú do budovy, zažívajú čudné pocity. "Cítil som sa dezorientovaný, mal som divný pocit v žalúdku," povedal mladý muž.

Energiu, ktorá sa nachádza na tomto mieste cítiť aj vysoko vo vzduchu. Lietadlám, ktoré nad miestom prelietavajú, vypadávajú prístroje.

Vedci prípad uzatvárajú ako vplyv mimoriadne silného magnetického poľa. Záhadou však ostáva, prečo tento magnet priťahuje i nemagnetické materiály, ako je napríklad drevo či listy.

Zdroj: Viktória Hellová, Aktuality.sk, zahr. Foto: chuggnutt,soulsofdistortion.nl, spotcoolstuff.com Video: youtube.com
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one