xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Legendy hovoria, že kedysi dávno mal každý človek otvorené tzv. tretie oko.Navyše, bolo viditeľné a spočívalo uprostred obočia, pri koreni nosa. Každý z nás má tretie oko, ale málokto ho dokáže využívať.
Časom však človek začal duchovne upadať. Ľudia prestali tretie oko používať, lebo ich viac zaujal materiálny svet. Duchovný svet odložili bokom. A tretie oko ako každý nepoužívaný orgán zaniklo. Vtedy ľudstvo stratilo dar jasnovidectva, schopnosť kontaktovať sa s inými úrovňami a rozmermi. Ale záujem o tretie oko nezanikol. Oddávna sa ľudia aj naďalej snažia otvoriť si svoje tretie oko. Východní mudrci na to vypracovali veľa metód, pretože vedeli, že tretie oko nie je nič iné ako šiesta čakra Adjna alebo, ako hovoria mystici, energetické centrum. Aby ho bolo možné otvoriť, treba sa venovať rôznym duchovným cvičeniam a meditáciám. Niekedy však môže dôjsť aj k spontánnemu otvoreniu tretieho oka, čo sa viacerým ľudom stalo po úraze či otrase mozgu. Vedci usudzujú, že tzv. tretie oko (čiže naše mimoriadne schopnosti, jogínmi nazývané siddhis) je malá žľaza uprostred mozgu veľkosti fazuľového zrnka, epifýza.
Pravý význam činnosti epifýzy leží však na duchovnej úrovni človeka.
Tak v tradícii Východu, ako aj Západu sa epifýza oddávna spájala s dušou a predstavivosťou. Grécky anatóm Herofilus, ktorý žil v 4. storočí pred Kristom. tvrdil, že epifýza kontroluje prietok myšlienok. Učenci novoveku predpokladali, že je sídlom obrazotvornosti a vďaka nej má naša duša a myseľ vplyv na fyzické telo.
Pre dnešných vedcov je epifýza nesmierne zaujímavou žľazou.
Je citlivá na svetlo a denný čas, čo zrejme súvisí s hormónom melatonínom, ktorý produkuje a ktorý, redukuje stav spánku a bdenia. Epifýza ho produkuje len v noci, v tme. Je známe. že u ľudí, ktorí sa nachádzajú v stave tranzu, epifýza vytvára väčšie množstvo melatonínu. Vieme, že melatonín urobil v súčasnom svete veľkú kariéru. Pomáha napríklad pilotom a letuškám poradiť si so zmenami časových pásiem. Melatonín má vraj vplyv aj na starnutie, preto sa nazýva aj hormónom mladosti. Pretože ide o prírodný hormón, nemožno ho patentovať a väčšina farmaceutických firiem má vo svojej ponuke melatonínové tabletky, ktoré ľudia hltajú čoraz častejšie. Prejavili sa však u nich paranormálne schopnosti? Nie. Je to nepríjemná správa pre tých, ktorí by si chceli jednoducho a bez námahy otvoriť tretie oko.
Ako si však otvoriť tretie oko? Sú ľudia, ktorým sa to nepodarí zrejme nikdy. Sú to najmä "tvrdí" materialisti, ktorí sa duchovným veciam vysmievajú a tvrdia o nich, že sú výmyslom.

Otvoriť tretie oko sa hneď nepodarí ani tým, ktorí ho chcú využiť na čítanie cudzích myšlienok či podobné "aktivity". Ak aj áno, rýchlo o túto schopnosť prídu.
"Aktivizovanie" tretieho oka má slúžiť predovšetkým pre vlastný duchovný vývoj, na to, aby sme si vedeli lepšie poradiť so životom, správne sa rozhodovať, rozlišovať, rozvíjať svoju intuíciu. Metód na otvorenie tretieho oka je viac. Väčšina z nich však pochádza od dávnych jogínov a mudrcov Východu. Jogíni zvyčajne začínajú dýchaním, ktoré postupne prehlbujú. Pre začiatočníkov je však táto metóda nebezpečná a treba sa ju naučiť pod vedením skúseného učiteľa. Začiatočníci si môžu pohodlne sadnúť v tzv. pozícii faraóna alebo do lotosového kvetu (ktorý dokáže málokto), ruky položiť na kolená (dlane smerom hore), palec a ukazovák spojiť. Začneme pomaly a hlboko dýchať bránicou. Nádych (počítame raz, dva, tri, štyri), výdych (raz, dva, tri, štyri). Párkrát sa dôkladne nadýchneme a vydýchneme, pričom môžeme pocítiť ľahký závrat hlavy - tak pôsobí zvýšená dávka kyslíka. Takýmto spôsobom sa však rýchlejšie zbavíme dotieravých myšlienok. Koncentrujeme sa na dych, a potom sa v mysli "pozrieme" (sústredíme) na bod medzi očami. Môžeme sa na seba aj pozerať v zrkadle - vtedy si uprostred obočia prilepíme modré koliesko alebo kamienok a predstavujeme si, že na tomto mieste vzniká energetický vír, žiariaci indigovou alebo fialovou farbou. Nečakajme, že tretie oko sa nám otvorí okamžite. Musia ubehnúť týždne aj mesiace každodenného cvičenia (po 20 minút denne).
Vědci potvrzují existenci třetího oka. Funkce epifýzy může být mnohem hlubší
Epifýza nebo také šišinka mozková je životně důležitým orgánem v našem mezimozku. Nachází se sice uvnitř naší lebky, ale často je označována za neviditelné třetí oko.
Není divu - aby mohla tato žláza fungovat, potřebuje čisté, nefiltrované denní světlo, které jí umožní zaštítit důležité tělesné procesy. Epifýza převádí světelnou energii na elektrochemický impulz, který přímo napájí jinou důležitou součást mezimozku, tzv. hypothalamus. Ten podle lékařů připravuje soustavy orgánů na zvýšenou zátěž, v přeneseném slova smyslu umožňuje příjem a výdej hormonů.
Epifýza (šišinka) je malé tělísko o rozměrech cca 8-10 mm na délku a 6-7 mm na šířku. Vědci zjistili, že epifýza extrémně reaguje na světlo a svou strukturou dokonce připomíná jakési primitivní oko.
Tato žláza produkuje důležité hormony, především melatonin, který je produkován právě během tmy, takže způsobuje u člověka ve večerních hodinách nutkání ke spánku a celkové regeneraci těla. Nedostatek tohoto hormonu u člověka způsobuje nespavost. Schopnost tvorby melatoninu se s postupujícím věkem u člověka snižuje.
Ve vědeckých kruzích je všeobecně známo, že u lidí, kteří se nacházejí ve stavu meditace nebo transu, vytváří epifýza větší množství tohoto hormonu. Některé farmaceutické společnosti vyrábějí tzv. melatoninové tablety, které například pomáhají pilotům a letuškám se vyrovnat se změnami časového pásma.
Takzvaná melatoninová hypnotika (někdy také nazývaná hypnotika čtvrté generace) údajně podle vědců nezpůsobují závislost a nastartují přirozenou tvorbu melatoninu (řekl bych, že by se o tom dalo polemizovat). Melatonin má vliv i na stáří, a proto je také nazýván hormonem mládí.
Vědci ale začínají zjišťovat, že funkce epifýzy by mohla být mnohem hlubší. S epifýzou bylo učiněno bezpočet pokusů. Při jednom z těchto pokusů bylo zjištěno, že kdyby člověk přišel o obě oči a anatomická část v přední části šišinky by byla vystavena světlu, tajemný orgán by mohl reagovat na podněty podobně jako naše oči.
V souvislosti s epifýzou vědci také zjistili, že používání slunečních brýlí může narušit příjem a výdej hormonů v této žláze. Americká dermatoložka Patricia C. McCormack říká: ,,Omezte nošení slunečních brýlí, protože sluneční brýle omezují světlo putující z očí do epifýzy. Brýle a kontaktní čočky vás okrádají o energii tím, že blokují určité ultrafialové paprsky, které putují přes oči do šišinky mozkové."
Americký badatel Roy Mankowitz říká: ,,Stinnou stránkou nošení slunečních brýlí je, že to zasahuje do částí endokrinního systému (žlázy s vnitřní sekrecí), jehož součástí je i epifýza, která reaguje na světlo. Fungovaní epifýzy plně nechápeme, ale z toho, co víme, bychom si s ní neměli zahrávat´´.
Některé duchovní tradice říkají, že kdysi dávno používal každý člověk třetí oko. Toto oko bylo viditelné a spočívalo uprostřed obočí, u kořene nosu. Časem však člověk začal duchovně upadat a jeho schopnost používat tento orgán se vytratila.
V tradici Východu i Západu se epifýza odedávna spojovala s duší a představivostí. Dokonce i řecký anatom Herofilus, který žil ve 4. století před Kristem, tvrdil, že epifýza kontroluje tok myšlenek. Učenci novověku předpokládali, že je sídlem obrazotvornosti a díky ní má naše duše i mysl vliv na fyzické tělo.
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one