xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

kuk.jpg
Informovaly při tom o nejnovějším experimentu částicových fyziků z CERNu, který svým výsledkem znovu podtrhl málo známé dilema chybějící antihmoty. Ačkoliv by tvrzení o neexistujícím vesmíru bylo poněkud přehnané, faktem je, že antihmotu stále postrádáme – a to naznačuje mezeru v našich teoriích.
hmota srelkaa.jpg
Nobelovu cenu za fyziku 2016 získali britskí vedci pôsobiaci v USA David Thouless, Duncan Haldane a Michael Kosterlitz, a to za "teoretické objavy topologických fázových posunov a topologických fáz hmoty".
veda filozofia srelkaa.jpg
Tieto otázky, s ktorými si lámu hlavu mnohí vedci aj filozofi, padajú stále častejšie predovšetkým od formulácie teórie strún, ktorá sa snaží zjednotiť všetky štyri základné sily (silnú, slabú, elektromagnetickú a gravitačné) a vznikla ako jedna z teórií kvantovej gravitácie.
anšt.jpg
Objav podľa expertov otvára nové možnosti výskumu kozmu, najmä pri štúdiu čiernych dier a neutrónových hviezd. Môže tiež priniesť viac informácií o vzniku vesmíru.
kuk.jpg
Fyzikov po celom svete aktuálne zamestnáva niekoľko nezvyčajných úkazov. Jeden zachytil Veľký hadrónový urýchľovač častíc, ten druhý majú na svedomí americkí výskumníci na observatóriu. A tak laická verejnosť čaká, čo bude skôr, či potvrdenie existencie božskej častice
kuk.jpg
Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět podivný úkaz, který mnozí považují za bránu do jiné dimenze! Podivná "brána" se objevila na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.
kuk.jpg
CERN oznámil, že najvýkonnejšiemu urýchľovaču častíc na svete sa podaril vytvoriť nový rekord, a to dosiahnutím najvyššej energie pri zrážkach ťažkých atómových jadier. Laboratórium v Ženeve tvrdí, že 27 kilometrov dlhý urýchľovač častíc vystrelil dva proti sebe cirkulujúce lúče olovených jadier.
hadronovy-urychlovac.jpg
„To, čo máme na mysli, sú skutočné vesmíry v ďalších rozmeroch,“ spresnil Faizal. Jedna z veľkých ideí, ktoré teraz mátajú vedcov, sa napríklad týka predstavy, že Veľký tresk nikdy nenastal a vesmír existoval odjakživa.
veda.jpg
Pokud se nový objev, který hlásí vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN), potvrdí, půjde o další zásadní milník fyziky. Díky obřímu urychlovači, vůbec nejvýkonnějšímu na světě, objevili novou subatomární částici, pentakvark, jejíž existenci dosud jen předpokládali.
veda srelkaa.jpg
Už přes čtvrt století visela ve vzduchu – nebo lépe řečeno v urychlovači částic – otázka, proč se reakce mezi bromem a exotickým atomem, kterému říkáme muonium, vzpírá chemickým zvyklostem. Při zahřívání totiž jejich vzájemná reakce zpomalovala. A to se v chemii nedělá!
veda srelkaa.jpg
Ale když na moment odhlédneme od částicové fyziky (ale jen na moment, protože jde o jeden z nejpozoruhodnějších vědních oborů), napadlo vás někdy, co by se stalo člověku, který by se v prstenci urychlovače zapomněl během pokusu? Byla by z něj smaženice, nebo by jím paprsek prolétl, jako by se částicově nechumelilo? Ve skutečnosti něco mezi – a nemusíme spekulovat, protože se to už opravdu stalo.
veda srelkaa.jpg
Kvantová fyzika ale připomíná především magii. V čem spočívá její, slovy doktora Sovy, největší nebezpečí a krása? V předpokladu, že fyzikální částice se nechovají ani zdaleka tak způsobně, jak by člověk čekal. Dokud neprovedete jejich pozorování, klidně si existují ve zcela jiném energetickém stavu, procházejí různými materiály nebo dokonce neexistují vůbec. Dovedete si něco podobného představit se židlí, která v místnosti nestojí, dokud se na ni nepodíváte? A pak čistě z rozmaru propadne podlahou?
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one