xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

skulky.jpg
Japonská spoločnosť Fujitsu práve dokončuje vývoj okuliarov, ktoré zmenia život všetkým slabozrakým. Majú totiž vstavanú kameru s laserovým projektorom, ktorý premietne obraz priamo na očnej sietnici. To znamená, že sa do procesu videnia nezapoja ďalšie časti oka, ako je rohovka, dúhovka alebo sklovec, ktorých poškodenie normálne videnie zhoršuje. Pokiaľ ale funguje sietnice a očný nerv, dokážu tieto okuliare v podstate vrátiť normálny zrak. Možno ich ale používať aj so zdravým zrakom, rozbehnete na nich totiž aplikácie s rozšírenou realitou.
veda srelkaa.jpg
Kdyby si René Laënnec byl býval patentoval svůj stetoskop, možná dodnes nejpoužívanější lékařský nástroj (viz text Nové uši pro medicínu), jistě by na tom netratil. Jenže některé vědce peníze zjevně tolik nezajímají… Jaké další podoby potom může nabývat odměna ve vědě?
Nápady a vynálezy nie sú náhodné ..
Zdá sa to neuveriteľné, ale skutočnosti je, že predstavy a myšlienky sú planéte dané až keď je na ne pripravená a nie skôr sú neuveriteľné...ale všetko tomu akosi nasvedčuje.......akosi ma o tom čítanie presvedčilo....xixi
Intelektuáli veria, že obloha je hranicou kreativity. A predsa, nie je to zaujímavé, že všetky hlboké myšlienky a predstavy vznikli takmer v poslednej chvíli? Keď sa pozriete na ľudstvo a ako dlho ste tu a ako dlho tu sú inteligentné bytosti, čím to je, že skoro ku všetkým moderným vynálezom došlo až obrazne povedané, v poslednej sekunde?
Predstavte si, že prechádzate tisícročiami, bez toho aby ste rozumeli tomu, čo je baktéria, alebo že by ste neverili v mikróby alebo nemali elektrinu. Keď premýšľate o týchto veciach v poradí, v ktorom prišli na planétu, je to celkom vypovedajúce. Mnohí Ľudia pracovali naraz na rovnakom vynáleze a ani o tom nevedeli. Zrazu ste dostali vynález rádia, potom obrázky lietajúce vzduchom, potom lietadlo.
To všetko dorazilo súčasne, zdanlivo v poslednom okamihu. Pýtali ste sa akú to má logiku v schéme toho, ako veci fungujú? Dospeli ste do určitého bodu v histórii pred tým, než sa ľudia stali rozumnými bytosťami? Alebo si myslíte, že sa stalo niečo iné? Odpoveď znie, že nič iné nebolo.
Zdá sa, že tieto myšlienky boli "doručené" na planétu všetky naraz, a mnoho ľudia ich pochopilo v rovnakom okamihu.
Vezmite list, postavte na neho špendlík a na špendlík slona
Kedysi sa o nich písalo v sci-fi. Jules Verne neznel nad predstavou krištáľového skla, ktoré v oknách ponorky odolá obriemu tlaku. James Bond mal k dispozícii nepretrhnuteľná lano namotané v hodinkách a komiksy popisovali hrdinu strieľajúci pavučinu. Dnes sa o supermateriálech dočítame v novinách pomaly každý deň. Navyše o tak podivných, že by sa z toho Spiderman omotal vlastnou sieťou a šiel sa s Jamesom Bondom potopiť do mora ku kapitánovi Nemovi....xixi
vynálezy.jpg
Príchod supermateriálov nebolo žiadne prekvapenie.
Ako prvý o tom prehovoril v roku 1959 americký fyzik Richard Feynman.
Feynman, jeden z najväčších mozgov ľudskej histórie, vtedy platil za celebritu prvej triedy. Jeho prednášky sa vysielali v televízii a vychádzali v knihách. Často sa v nich púšťal do oblastí, ktoré ďaleko presahovali rámec
vtedajšej vedy. V seminári There 's Plenty of Room at the Bottom (Tam dole je veľa miesta) rozvinul teóriu o tom, že sa nemusíme nechávať zväzovať vlastnosťami materiálov, ktoré vytvorila príroda. Ak budeme schopní manipulovať jednotlivými atómami, môžeme si ich vlastnosti upravovať podľa ľubovôle.
Feynmanove genialita sa potvrdila v tom, že počas nasledujúcich desaťročí sa jeho nasledovníkom podarilo zrealizovať prakticky všetko, čo vo svojej prednáške nadniesol. Od encyklopédií písaných na špendlíkovej hlavičky po chemické procesy a nástroje schopné premiestňovať jednotlivé atómy. Možno ste si to nevšimli, ale žijeme v dobe, kedy sa vďaka novým materiálom do pár rokov pravdepodobne obráti svet hore nohami (nie doslova, ale človek nikdy nevie). Takže mrkajte na drôt.
Najpevnejší Pancier z Tuhý
Grafén je materiál, ktorý nedávno spôsobil na patentových úradoch scény ako vystrihnuté z filmu o Jarov Cimrmanovi. Patent na jeho rôzne podoby v prakticky rovnakom čase podávali laboratória najrôznejších inštitúcií od univerzity v Cambridgi cez IBM po Saab a Lockheed Martin. Samotný fakt, že si na neho popredné svetové firmy snažia zabezpečiť patent, naznačuje, že grafén je materiálom budúcnosti.

V podstate však nejde o nič zvláštne. Zjednodušene povedané je grafén film vytvorený z jedinej vrstvy atómov uhlíka prepojených do štruktúry pripomínajúce včelí plást. Práve neuveriteľná tenkosť - grafén je v podstate dvojrozmerný - prepožičiava novému materiálu jeho supervlastnosti. Treba neuveriteľne pevný. Vezmite list grafénu o hrúbke papiera, postavte na neho špendlík a na jeho hlavičku slona. List zostane neporušený ........
zdroj :/aliastro.blog.cz/
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one