xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Kto boli Melungeoni?
zahada-mysterium-nevyriesena.jpg
Po celé stáročia žili títo tajomní obyvatelia Ameriky v izolácii Apalačských hôr, v juhozápadnej Virgínii a Tennessee severovýchodne po celé stáročia. takmer neviditeľní pred zrakmi civilizácie, mimo vychodených ciest a ukrytí na neprístupných horských hrebeňoch. Podľa niektorých odborníkov sú považovaní za jednu z najväčších svetových antropologických záhad.
Ich etnický pôvod bol zdrojom búrlivých debát a označovali ich za amerických Cigánov teraz známych ako Rómovia, potomkovia stroskotaných portugalských námorníkov, potomkov "stratenej kolónie" Roanoke či členov rozmarného izraelského kmeňa. Niektorí sa identifikujú ako rodený Američania; a ešte iní sa hlásia ku koreňom v Afrike.Termín Melungeon sa tradične považoval za urážku a Melungeoni boli obeťami právnej diskriminácie a rasových predsudkov až do 20. storočia.

Meno pravdepodobne pochádza z francúzskeho "melanže," nadávka o podozrivých bielych susedoch sa najčastejšie používa v dňoch Jim Crow juhu, kedy Afroameričania a niektorí s tmavou pleťou čelili predsudkom a segregácii.
Vedci sa doteraz snažia rozlúsknuť ich DNA kód pomocou DNA vzoriek, ústnej histórie aj súdnych záznamov.
Vedci porovnali histórie rodín ", dokumentáciu, ako sú súdne záznamy, a vzorky DNA. Zistili, že napriek širokej škále etnických nárokov, drvivá väčšina boli potomkami mužov, ktorí pochádzajú zo subsaharskej Afriky a žien zo severnej alebo strednej Európy. To znamená, že Melungeons sú najčastejšie druh mixedrace čiernej a bielej.
Konfliktné štúdia boli vykonané na Universite v Virginii College v Wise, tvrdia, že našli zložitejšie DNA a tým dôkaz, s rôznym vzorkovaním Melungeons.
Aj keď tento výskum nebol preskúmaný uvádza, že "asi 5 percent DNA je afrického pôvodu, 5 percent rodeného Američana, a zvyšok bol" euroázijskej, "skupiny definovaný zhlukom dohromady Európy, na Strednom východe a v Indii ".
mengu.jpg
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one