xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Obrázok1.gif
srelkaa ríša archeológia.png
Mestá objavili vďaka leteckému prieskumu, v ktorom vedci využili metódu diaľkového prieskumu. Ide o vypočítavanie vzdialenosti na základe vypusteného laserového lúča. "Pod hustou klenbou stromov sme našli celé mestá, o ktorých nemal nikto tušenie, že vôbec existujú,"
Nález by mohol prispieť k lepšiemu porozumeniu khmérskej kultúry a spochybniť tradičné teóriu o úpadku tunajšej ríše v 15. storočí.
KUK SRELKAA.jpg
kmene srelkaa.jpg
V povodí rieky Amazonky v Ekvádore ešte aj dnes žije indiánsky kmeň Šuarov, o ktorom sa svet dozvedel vďaka európskym dobyvateľom.
Šuarovia sú (resp. boli) lovcami ľudských lebiek, no po celom svete sa preslávili tým, že ukoristené lebky svojich nepriateľov dokázali zmenšovať doteraz neodhaleným postupom a vedcom sa dodnes nepodarilo odhaliť ako to vlastne robia. Prečo si svoje tajomstvo tak strážia?
Obrázok1.gif
srelkaa -rimania.jpg
Artefakt objevil tým výzkumníků vedený Jovanem Huttonem Pulitzerem, který soudí, že římské lodě připluly do Ameriky už v prvním století nebo možná ještě o něco dříve.
Obrázok1.gif
kivukové.jpg
Vědci z polární stanice na jednom z kanadských ostrovů objevili kmen domorodců, kteří si říkají Kivukové. Jejich společnost je na úrovni doby kamenné, přesto dokáží přežít v prakticky neobyvatelných podmínkách.
Obrázok1.gif
jo.jpg
Až doteraz sa vedci trápili otázkou, odkiaľ tajomný národ, ktorého jazyk sa úplne vymyká z indoeurópskej rodiny, pochádza. Sami seba volajú Euskaldunak, hoci celý svet pozná túto španielsku menšinu ako Baskov.
Obrázok1.gif
srelkaa kmene.jpg
V severnom Mongolsku žijú ľudia v tesnom spojení so sobmi – aj preto je táto vymierajúca komunita známa ako „sobí ľudia“.
kvet srelkaa.gif
kmene srelkaa.jpg
Pod zasněženými vrcholky hor totiž vyrostli lidé, jejichž tuhé kořínky přesahují obvyklou odolnost horalů. Život ve stínu špičatých vrcholků není žádné peříčko, ale pod andskými štíty má díky sopkám svůj specifický charakter.

Ze sopečného podloží se totiž do podzemních vod uvolňuje značné množství zmiňovaného arsenu. Ten sice sám o sobě toxický není, ale v živém organismu je přeměněn na toxické látky – především oxid arsenitý.
kvet srelkaa.gif
kmene srelkaa.jpg
Zhruba 150 mumií, z nichž ty nejstarší byly pohřbeny ve 4. století našeho letopočtu, objevil polský tým z projektu Tambo. Poláci se už několik let vracejí do oblasti kolem stejnojmenné řeky a tentokrát trefili archeologický jackpot.
Obrázok1.gif
srelkaa...may.jpg
Archeológovia sa najnovšie pokúšajú rozlúštiť tajomstvo mayských mestečiek v džungli mexického štátu Campeche.
Obrázok1.gif
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one