xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

V západnej časti indického subkontinentu žila od 2600 až 1900 rokov pred naším letopočtom civilizácia, ktorá sa usadila pozdĺž rieky Indus a oblasti Pandžábu. Zaberala časť územia dnešného Pakistanu aj Afganistanu.
kuk.jpg
Mestá, ktoré postavili, sa vyznačovali sofistikovanou technológiou mestskej kultúry.
Významne využívali technológiu mestského plánovania. Veľký dôraz kládli na hygienu – budovali systémy kanalizácií a odvodňovania. Nie je známe, v akom štátnom zriadení žili, či mali kráľov, kňazov... Väčšina obyvateľov miest boli zrejme remeselníci a obchodníci. Medzi artefaktmi, ktoré archeológovia objavili, boli korálky, obrazy zvierat, rôzne typy nápisov, obrazy ľudí, o ktorých sa špekuluje, že by to mohli byť obrazy bohov... Veľké výsledky zaznamenali aj vo vede – presne merali dĺžku, hmotnosť a čas.
Jsou znaky na předmětech harappské kultury skutečným písmem?
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one