xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Divoký amazonský kmeň v Brazílii nadviazal kontakt s civilizáciou

MAYDAY...............POMôŽME..................SOS

Obrázok2.jpg
etiopie.jpg
Chlapec z kočovného etiopského kmene Suri
Etiopské dívka z kmene Hamer
Krováci
bots-bush-sc-b6-005_screen.jpg
Krováci z Botswany Central Kalahari Game Reserve sú v Afrike posledný kmeň loveckých Krovákov. V roku 2006 vyhrali prípad sporu proti vláde, dáva im právo na návrat do krajiny predkov po tom, čo boli násilne vysťahovaní.
Pygmejovia
pygmies-40_article_column.jpg
Žiju v lesoch strednej Afriky. Lesní ľudia žijú z lovu celé tisícročia. Ale v posledných niekoľkých desaťročiach ich vlasť bola spustošená vojnou a zásahom od poľnohospodárov.

Vďaka rozšíreniu chránených oblastí v reakcii na tieto problémy, ich živobytie sa stále nemožné a ich silné väzby na svoje lesy sú pod tlakom.
Maasai
maasai5_news_medium.jpg
Jeden z najviac bezprostredne ohrozených Masajov pochádza z horných lovíšť v oblasti Loliondo severnej Tanzánie. Tu Maasai dediny boli vypálené orgánmi, a tisíce ľudí brutálne vysťahovaní, aby spoločnosť, Otterlo Business Corporation Ltd ( OBC ), mala prístup k pôde na love zveri.

Loliondo Maasai sú teraz bez domova a bez prístupu k vode a pasienkom, ich dobytok umiera.
Ogiek
ken-ogi-si-03_news_medium.jpg
Ogiek sú lovci a zberači - niektorí ľudia v hlbokom lese žijú iba z lovu , zatiaľ čo väčšina pestuje zeleninu a udržuje tiež chov zvierat.

Oni tradične lovili taká zvieratá ako antilopy a diviaky, ktorých lov je teraz všeobecne nezákonný.
Omo Valley
eth-kar-el-18_article_column.jpg
Lower River Omo v juhozápadnej Etiópii je domovom ôsmich rôznych kmeňov, ktorých populácia je asi 200.000.

Oni žili tam po celé stáročia.
Akuntsu
akuntsu-profile_cropped.jpg
Za niekoľko desiatok rokov Akuntsu zanikne, a naša planéta sa stratí jedinečných ľudí, jazyk a kultúru.

..preto to SOS.aj Mayday...............
AWA
future2_original.jpg
Cez ich extrémnu sebestačnosť sú tiež veľmi zraniteľní. Prechladnutie môže zabiť celú skupinu, a ak sa dostanú do osídel nelegálnych drevorubačov, nebude ich luky a šípy žiadny partner pre zbrane útočníkov.
Ayoreo
par-ayo-gat-08_article_column.jpg
V Ayoreo-Totobiegosode indiáni žijú v Chaco, zaberajú obrovskú rozlohu - husté, zarastené lesy tiahnuce sa z Paraguaja do Bolívie a Argentíny.

Ich územie však vykúpili špekulanti a farmári, núti ich žiť v úkryte, pretože rýchlo miznú lesy..
Brazilian Indians
bra-yan-fw-2008-142_news_medium.jpg
Väčšina kmenov žijú úplne mimo lesy, savany a riek zmesou lovu, zberu a rybárčenie. Oni pestujú rastliny pre potraviny a lieky a ich použitie je stavať domy a uľahčenie každodenných predmetov činností....
Enawene
enawenenawefishwork_article_column.jpg
Enawene Nawe žije v oblasti tropických lesov v západnej Brazílii. Štátna vláda oznámila, že sa bude stavať rozsiahly komplex vodných priehrad proti toku z Enawene Nawe v krajine....čo teda hrozí...SOS...
Enxet
en-enxet_cropped.jpg
Enxet kedysi sebestační lovci-zberači, ale väčšina teraz žije ako vykorisťovaní robotníci na rozľahlom dobytčom ranči, ktoré zachvátili ich krajinu.....
Guarani
BRA-GUA-FW-10_news.jpg
Sú to hlboko duchovný ľudia. Väčšina obcí má modlitebňu a náboženský vodca, ktorého autorita je založená na prestíži skôr než formálnej moci.
Indiáni z Raposa-Serra do Sol
braz-maku-fw-58_article_column.jpg
V posledných troch desaťročiach viac než dvadsať Indov bolo zabitých a stovky zranených pri "neúnavnom boji o kultivovanie ich rodovej pôdy.
Innu
innu-profile-2_cropped.jpg
Ich vlasť, kde žili po tisícročia, je obrovská oblasť sub-arktický smreka a jedle lesa, jazier, riek a skalnaté "pustatiny". Hovoria túto krajinu Nitassinan .
MATSÉS
per-mats-jv-05-cc_460.jpg
Tam je asi 2200 Matsés žijúci na Peru a Brazíliou hranice v amazonskom dažďovom pralese.
Nukak
col-nuk-gp-11-50_news_medium.jpg
Nukak sú expertné lovci. V tomto výpise zo "Nukak-Maku: Posledné lesné nomádi", natočený v roku 1993 AVC Dúha / Audiovisuales, skupina mužov vyrazili na lov opíc, používať ich 3m dlhý horáky a otrávené šípky.
Sierra Nevada Indiáni
col-arh-yc-11_460_landscape.jpg
Indiáni z pohoria Sierra Nevada sú štyri unikátne, spojené kmene, ktoré žijú na svahoch pohoria Sierra Nevada de Santa Marta v severnej Kolumbii.
Wich
wichi-profile_cropped.jpg
Wich tradične živili lovom, rybolovom a pestovanie potravín v malých záhradách. Ich krajina bola kedysi úrodnej lúky a les, ktorý je podporiť a poskytnúť im všetky ich potreby.
Yanomami
braz-yano-fw-32_460_landscape.jpg
Yanomami je najväčší relatívne izolovaný kmeň v Južnej Amerike. Žijú v dažďových pralesoch a horách na severe Brazílie a južnej Venezuely.
Zo'é
bra-zoe-fw-201-v2_600_landscape.jpg
Zo'é sú malé, izolované kmeň žije hlboko v amazonských dažďových pralesoch severnej Brazílii. Oni len vstúpil do trvalého styku s outsidermi v roku 1987, kedy misionári Nových kmeňov Mission vybudovali základňu na ich pozemkoch.
Aboriginal
aus-abor-jmi-11_article_column.jpg
Domorodci majú zvláštne spojenie so všetkým, čo je prirodzené. Domorodci sami seba ako súčasť prírody ... Všetky veci na zemi vidíme ako súčasť človeka. Je pravda, že ľudia, ktorí patria k určitej oblasti sú skutočne súčasťou tejto oblasti, a v prípade, že oblasť je zničená oni sú tiež zničené. "
Batak
phil-ba-dn-07-medium_460_landscape.jpg
Batak Filipín ohrození stratou pôdy
Právne predpisy vlády zakazujúce ich tradičné spôsoby hospodárenia má ničivý dopad.
Kampaň Survival pomohol k čiastočnému zrušeniu tohto zákazu, ale Batak stále zápasia s nedostatkom potravín.
Niyamgiri
ind-don-uh-2012-0019_1800.jpg
Dongria Kondh indických Niyamgiri Hills získali hrdinskú víťazstvo proti ťažobnej obrie védanta zdroje na záchranu svojej posvätnej kopca. Najvyšší súd povedal, Vedanta v roku 2013, že Dongria musí rozhodnúť, či povoliť ťažbu na hore zákona. Dongria odpovedal jednoznačné "nie".
Jarawa
jarawa43_460_landscape.jpg
Hoci India Najvyšší súd v roku 2002 nariadil, že cesty cez rezervy v Jarawa by mal byť uzatvorený, zostáva otvorená - a turisti ho použiť pre "ľudské safari" na Jarawa. Pytliaci tiež zadať rezervu.
Jummas
ban-cha-mm-10_news_medium.jpg
Pre čo najlepšie využitie pôdy, kmene Jumma cvičia formu "posunu pestovanie", pestovanie potravín v malých častiach ich územia, než sa presťahovali na iné oblasti a umožňuje krajine obnoviť.
Chanty
khanty-profile_cropped.jpg
Vo svojej vlasti, v sibírskej tajge, teploty môžu dosiahnuť až -50 stupňov Celzia, a malý rastie. Tradične, Chanty sa pohyboval s ich sobov, niekedy zostať v " kamarát "(soby, kožné típí) a niekedy v zrubových domov, v ktorých oheň stále horí po celú dobu
Palawan
phil-pal-dn-03-large_600_landscape.jpg
Palawan žije na juhu ostrova Palawan na Filipínach, a to ako v horských interiéri a v nížinách.

Tam je asi 40.000 Palawan celkom. Niektorí z tých, v interiéri sú veľmi izolované a majú malý kontakt s nečlenmi.
Papuánské kmene
indo-wp-kor-dh-85_news_medium.jpg
šetky národy papuánští trpeli značne pod indonézsku okupáciu, ktorá začala v roku 1963 indonézska armáda má za sebou dlhú históriu porušovania ľudských práv Papuans a rasistické indonézskej vojaci všeobecne vnímajú ľudia papuánské ako niečo viac než zvieratá.
Penan
mal-pen-ar-24_460_landscape.jpg
Ťažba dreva a palmového oleja ničí kmeňa Forest Home

Lovec-zberač Penan v Sarawak, v malajzijskej časti Bornea, bojujú zastaviť deštrukciu svojich posledných zostávajúcich lesov, a ich spôsob života.
Sibírske kmene
siberian-profile_cropped.jpg
V súčasnej dobe menej ako 10% sibírskych domorodých národov žiť kočovný alebo polořadovka kočovným životom, v porovnaní s 70% pred iba 30 rokmi. Jazyky rôzne kmene hovoria, sú z rôznych jazykových rodín: niektorí nemajú žiadnu podobnosť s akomkoľvek inom jazyku, a ani mať nejaký vzťah k ruštine.
Wanniyala-Aetto
wanniyala-profile_cropped.jpg
V Wanniyala-Aetto ("lesné ľudia") žijú v oblasti tropického pralesa na východe Srí Lanky centrálnej horského masívu. Oni sú myšlienka žiť na Srí Lanke po mnoho tisícročí pred príchodom dnes dominantných Sinhalese a Tamilov. Oni sú obyčajne známe nečlenov ako "Veddah".
13-ročný Orlia lovkyňa Ashol Pan z Mongolska.jpg
Čajová chvíľka na polostrove Jamal.jpg
13-ročný Orlia lovkyňa Ashol Pan z Mongolska.
Čajová chvíľka na polostrove Jamal.jpg
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one