xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Video, ktoré úplne zmení váš pohľad na vesmír!
Skúste si predstaviť, aká veľká či skôr malá je naša planéta oproti Slnku. Je to ťažké. Aj keď napríklad viete, že by sa do objemu slnka vošlo 1 300 000 Zemou. Oproti iným hviezdam je však aj naše Slnko titernej. Pozrite sa na video, ktoré vám pomôže predstaviť si nepredstaviteľné rozmery planét a hviezd vo vesmíre!
Záběr je zrychlený a mapuje období mezi 14. a 30. říjnem, kdy bylo možné na povrchu Slunce pozorovat velkolepou sluneční skvrnu s označením 2192. Gigantická oblast o nižší než okolní teplotě, do které by se vešel celý Jupiter, byla v průběhu říjnových dní zdrojem řady erupcí – a tedy i ohromující podívané.
vesmír srelkaa.jpg
mimozemšťania srelkaa.jpg
Vedci prispievajúci do mesačného časopisu o astronómii Publications of the Astronomical Society of the Pacific pozorovali zaujímavé signály pochádzajúce zo zoskupenia hviezd. Signály majú podľa nich presne taký tvar, aký predpokladali od mimozemšťanov. Svoju hypotézu detailne popísali v nedávnej štúdii.
vesmír srelkaa.jpg
Velký třesk, anglicky Big Bang, je už desítky let nejuznávanější teorií, popisující vznik vesmíru. Věda ale nestojí na místě a naopak se vyvíjí. Jak s teorií velkého třesku zamíchaly nové poznatky z kvantové mechaniky?
2016-11-17 (1).png
Každá hviezda sa na konci svojho života stane supernovou. V podstate vybuchne. Vedci z NASA vôbec prvýkrát dokázali takmer v priamom prenose pozorovať výbuch supernovy vrátane následnej vlny, ktorú výbuch spôsobil. Hviezda bola 750 miliónov svetelných rokov od Zeme a bola 250-krát väčšia ako Slnko. Červený obor explodoval a jeho zánik bolo možné pozorovať na teleskopoch v reálnych farbách. Na počítačovej animácii sa potom vedci pokúsili znázorniť, ako celý výbuch supernovy vyzerá.
vesmír srelkaa.jpg
Kdo sledoval televizní seriál Okna vesmíru dokořán nebo měl příležitost navštívit jednu z mnoha přednášek, které Jiří Grygar ročně absolvuje po republice, toho jistě nepřekvapí, že z průletu sluneční soustavou a návštěvy několika sousedních hvězd se rozvinulo zajímavé povídání na mnoho různých astronomických a fyzikálních témat.
vesmír srelkaa.jpg
S naší mateřskou hvězdou jsme srostlí, vstáváme s ní i usínáme. Sluneční kotouč je neměnnou součástí každodenního provozu a odkazujeme k němu jako k jedné z mála jistot, o které se lze stoprocentně opřít. Ale co bychom na obloze viděli, nahradit Slunce jinými známými hvězdami?
vesmír srelkaa.jpg
Závěry těchto studií předpokládají, že již dříve pozorované odchylky v drahách tzv. transneptunických těles (tedy menších těles, kroužících za oběžnou dráhou planety Neptun), jsou způsobeny přítomností doposud nepozorovaných planet, jejichž velikost by mohla přesahovat velikost naší Země.
vesmír srelkaa.jpg
Drahé kovy! A navíc v množstvích, ze kterých se tají dech. Kromě 20 miliard tun zlata by měla planetka obsahovat podobné zásoby platiny, ale také hliníku. To dělá z Erosu lákavý cíl nejenom pro budoucí meziplanetární zlatokopy: už dnes existuje na papíře projekt, plánující stavbu vesmírné kolonie Gagarin, vsazené do těžbou vyhloubené jámy.
vesmír srelkaa.jpg
Kdo někdy viděl fotografii nějaké galaxie, jistě si všiml, že se všechny ty miliardy hvězd točí kolem zářícího jádra. Astronomové ve svých modelech předpokládají, že v mnoha galaxiích je toto jádro tvořeno černou veledírou. Ale co když je pravda ještě rafinovanější?
mesto.png
Ľudia v Číne sa stali svedkom nevšedného úkazu. Tisícky Číňanov hlási, že videli obrovské vznášajúce sa mesto nad vlastnými hlavami. Sociálne siete ako Facebook a YouTube následne zaplavili fotky a videá, ktoré na prvý pohľad pôsobia naozaj sci-fi dojmom.

Fenomén ihneď získal prívlastky ako ” Mesto duchov” alebo “Mesto mimozemšťanov” . Pár dní po udalosti v meste Foshan, kde sa úkaz odohral zaznamenali rovnaké hlásenia aj v provincií Jiangxi.
kvet srelkaa.gif
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one