xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

Pytagoras: pytagorejská filozofia: ako 1. sa venoval učení o duši rozdelil TELO na smrteľné telo a nesmrteľnú dušu, duša sa po smrti oslobodí, telo je ako vezenie
Vědci potvrdili duši, která neumírá ?? !!
Po smrti ľudská duša nezomrie, stane sa súčasťou univerza, tvrdia vedci
Nazvi to duša, Ki, energia, akáša, astrál, čokoľvek, sú to len zbyotočné slová???
Také ktoré nemajú v reáli opodstatnenie?
Neviem to nazvať..súkromne tomu vravím JA..a také meno občas používam, prečítala som množstvo kníh..každý to cíti inak:
hmota, matéria = materializmus:
pre ateistu je pojem duša úplne zbytočný ako je pre neho úplne nezmyselná aj idea duše.
Niečo čo sa dá akosi definovať a skúmať ako vedomie, psychické procesy atd... a nie je nad rámec hmoty a našej pre neho evolučne vyvinutej formy uznáva. Pre neho duša predstavuje samotné bytie človeka ( matéria )a to je jeho existencia. Podľa Occamovej britvy je zbytočné zmnožovať súcna/ to je divné slovíčko iné však momentálne nemám..xixi/, ktoré sú na vysvetlenie nejakého javu nepotrebné.
duch, idea = idealizmus:
pre veriaceho duša ( idea )zase spadá do pojmov, ktoré považujú za niečo, čo je "vyššie" od hmotnej podstaty našich tiel. Mozgové štruktúry dušu netvoria - má ich nielen živé telo, ale aj mŕtve telo bez duše.

.. príde však okamžik, keď sa pravdu všetci dozvieme...verme, že nie príliš skoro.........ja osobne cítim, že niečo nad čistú hmotu existuje...energia????, cit???? láska?..pravda..????? dobro?.......to, čo sa transformuje, ako som písala v mojej úvahe na prvej stránke o reikarnácii
.....aj niektorí ateisti priznávajú veci medzi zemou a nebom...ale sú príliš realistickí a kedže sa veci nedajú vysvetliť povedia, že je zbytočné o tom vravieť...........lebo potrebujú výsledok hneď a ten sa nedozvedia......chcú fakty!!!
...ale život nie je len o faktoch....................srelkaa
„Čo sa týka náboženských záležitostí, ktoré sa nedajú empiricky overiť alebo vyvrátiť, nezdá sa byť nejako rozumnejšie neveriť im zo strachu, že sú mylné, ako uveriť im v nádeji, že budú pravdivé.“

William James (1842 - 1910) anglický filozof a psychológ
text (4).gif
text (5).gif
Tomáš Garrigue Masaryk
Jsme nesmrtelní? Dva vědci tvrdí, že objevili proces reinkarnace a že vaše duše žije navěky. Co se s ní děje?
Jmenují se Stuart Hamerhoff a Roger Penrose a najdete je na Arizonské univerzitě, kde se zabývají kvantovým vědomím, respektive právě Hamerhoff je autorem teorie kvantového vědomí. Podle něj vaše duše žije navěky a tvrdí, že objevil proces reinkarnace.......
A jak to funguje?

V našem mozku /součástí našich mozkových buněk / jsou části zvané mikrotubuly, které v okamžiku kdy umíráme, sice ztratí svou energii, teda kvantový stav /ztrácejí mikrotubuly/, ale ne informace, které jsou v těchto mikrotubulech uložené.
Hamerhoff tvrdí, že pokud zemřete, veškeré tyto informace se rozptýlí do vesmíru a tam se seskupené transformují do dalšího stadia „připraveného k reinkarnaci“.
23_288_192.jpg
soul.jpg
Mikrotubuly tak v podstatě fungují jako nějaký vysavač, Pokud je pacient resuscitováni, pokud ho oživí, tak se informace do něj zpět vracejí, teda kvantová informace se vrací do mikrotubulů a tedy do těla to podle Hamerhoffa vysvětluje zážitky lidí, kteří pak po resuscitaci hovoří o bílých tunelech a mají vzpomínky „na život po životě“ - teda vysvětlují vzpomínky lidí, kteří již byli jednou nohou na druhém břehu.
Pokud je ale vaším osudem zemřít, mikrotubuly vypustí informace a vaše duše, tedy spíše informace o vás, doslova vylétne ven...ak teda zemřeme, tyto kvantové informace zůstavají žít mimo tělo a stanou se součástí další formy. Jinak řečeno duše opustí tělo a je připravena k reinkarnaci.
Vědci mají důkaz: Potvrdili existenci duše
quantstlk.jpg
Ešte raz:“Řekněme, že srdce přestane bít, pacient umírá. Avšak kvantové informace v mikrotublách nejsou zničeny. Ty se rozptylují ve vesmíru,” takto popsal Stuart Hameroff jev, který náboženství popisuje jako vystoupení duše z těla..
Věděli jste? Mikrotubuly jsou jedny z vláken cytoskeletu, která slouží především k transportu různých struktur a látek uvnitř buňky.

zdroj:http://oopsfeed.cz/archiv/589

Jejich teorie vychází z představy o mozku jako o biologickém počítači se 100 miliardami neuronů, které působí jako informační síť.


Informuje o tom portál News.com.au.
21 GRAMOV je druhý celovečerný film režiséra Alejandra Gonzáleza Iñárritu, nominovaného na cenu akadémie za film Amores perros - Láska je kurva. Je to príbeh nádeje a ľudskosti, nezlomnosti i prežitia. V okamihu smrti, a nezáleží na tom, či sa jej bojíte alebo nie, sa hmotnosť vášho tela zníži o 21 gramov. Je to ľudská duša, čo týchto 21 gramov tvorí? Sú tí, ktorí nás prežijú, o túto hmotnosť ťažší? Hlavné úlohy vo filme 21 gramov stvárňujú Sean Penn (tri nominácie na Oscara) a držitelia cien Benicio del Toro a Naomi Wattsová.
45049191e3_98468988_o2.jpg
Ide o teóriu, ktorá je stará už vyše sto rokov a pritom doteraz sa ju nepodarilo spoľahlivo potvrdiť či vyvrátiť. Avšak magických 21 gramov neustále fascinuje vedcov a lekárov. Presne toľko totiž stráca z váhy ľudské telo priamo v okamihu skonu.
text (3).gif
Ruskému vědci se podařilo vyfotografovat duši, když opouští lidské tělo
Ruskému vědci prof. Konstantinu Korotkovovi se za pomoci bioelektrografického fotoaparátu podařilo zachytit moment, kdy duše opouští tělo umírajícího člověka. Fotografie, pořízená metodou vizualizace uvolňovaného plynu, pokročilým postupem navazujícím na známou Kirlianovu fotografii, ukazuje, jak z těla postupně odchází životní síla.
Podle Korotkova nejdříve opouští životní síla (duše) hlavu a oblast pupíku. Nejdéle se naopak zdržuje v oblasti srdce a rozkroku. Korotkov také zaznamenal, že v případě násilné a neočekávané smrti lidský energetický systém zasáhne takový zmatek, že se duše vrací zpět do těla i po jeho smrti. Důvodem může být přebytek nevyužité energie.
krdmaqn.jpg
Laureát Nobelovej ceny o existencii nesmrteľnej duše
Dobré odpoledne, je hezké být tady s Vámi, konference je zatím skvělá, a to se teprve zahříváme. Položím otázku za 64 USD. Je vědomí ultimátní realitou (Bohem)? Budeme hovořit o Jednotném poli, letmo zmíníme Teorii superstrun a k zodpovězení této otázky potřebujeme vysvětlit, co míníme vědomím a jednotným polem. Probereme tyto otázky v opačném sledu.
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one