xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

text (6).gif
Živé spomienky na minulý život prinútili Jenny Cockellovou k nezvyčajnému hľadaniu ...
reinkar.jpg
Niekoľko týždňov po pôrode ôsmeho dieťaťa, 24. októbra 1933, zomrela v dublinskej nemocnici Rotunda Hospital mladá írska žena, tridsaťpäťročná Mary Suttonová.
Príčina smrti znela: toxikémie 1 , plynné sneť 2 a zápal pľúc. Jej deti boli od tej chvíle bez pomoci vystavené násilníckemu otcovi, ťažkému alkoholikovi, ktorý obyčajne prepil aj posledný penny.
O dvadsaťjeden rokov neskôr sa v Anglicku narodí dievčatko Jenny ako tretie dieťa svojich rodičov. Zdá sa, že jej otec je v manželstve nešťastný podobne ako kedysi muž mladej Írky. Veľmi skoro začína v rodine rásť napätie, ktoré postupne vedie k tomu, že matka s deťmi žije v neustálom strachu pred otcom. Až trinásť rokov po Jennyinu narodení sa rodičia rozviedli.
Nezvyčajné na Jenny bolo, že sa jej už od ranného detstva čoraz častejšie vynárali obrazy zo života mladej ženy z Írska, o ktorej vedela len to, že sa volá Mary. Do určitej miery utekala Jenny do sveta niektorých šťastnejších spomienok. Vážnejšie situácia však nastala, keď sa objavili spomienky na hodiny Maryina smrti, ktoré sa žena v intenzívnom strachu o svoje deti vzpierala. Tieto obrazy sprevádzali pocity hlbokej nespravodlivosti spolu s pocitom viny, že ľahko unikne z ťažkej situácie v rodine a pritom zanechá svoje deti bez ochrany. Malá Jenny vlastne nikdy nepochybovala o tom, že touto mladou ženou bola kedysi ona. Čoskoro však zistila, že ľudia v jej okolí nechcú o týchto spomienkach radšej nič vedieť, a tak sa čoraz viac uzatvárala do seba.

Napriek materiálne kríze, v ktorej musela rodina bez otca nejaký čas žiť, sa situácia po rozchode Jennyiných rodičov upokojila. Nápadne sa zlepšil aj jej školský prospech a skoro po dokončení školy zložila skúšku ako štátom uznaná pedikérka. Onedlho sa zoznámila so svojím neskorším manželom ao rok neskôr si už obaja hľadali vlastné bývanie. Našli malý, pekný vidiecky dom obklopený poli, ktorý ležal v neveľkej osade asi pol hodiny vlakom severne od Londýna.
reinkarnácia.jpg
Spomienky na život mladej Írky však Jenny neodišli. Dohnali ju až k pátranie po "deťoch z minulosti." Leta hľadanie bola korunovaná úspechom. 15. mája 1990 prvýkrát telefonicky hovorila so "svojím dieťaťom", prvorodeným synom Sonnym. Po rozhovore sa jej zmocnil hlboký pocit šťastia a vnútorné úľava, najmä keď sa zdalo, že bol Sonny síce veľmi prekvapený, ale prijal všetko prirodzene a jej spomienky potvrdil ako pravdivé.
O tri roky neskôr vydala Jenny v Anglicku knihu "Yesterday 's Children", v ktorej podrobne opisuje hľadaní svojej bývalej rodiny. Reiner W. Sprenger sa s Jenny Cockellovou stretol, aby si s ňou o jej knihe a jej živote porozprával.Keď som vstúpil do vidieckeho domu, nestačil som sa čudovať mnohých paralelám medzi životom Jenny Cockellové a životom Mary, ako ho opísala vo svojej knihe "Yesterday 's Children". Znovu žije so svojím manželom a deťmi v malej sérii domčekov, ktoré stoja pri málo frekventovanej cesty obklopené poli, kúsok od väčšej dediny a v blízkosti hlavného mesta. Samotný vidiecky dom má viacmenej rovnaký pôdorys, aký mal kedysi dom Mary Suttonová. "Nie, to nebola vedomá voľba," smeje sa. "Bolo to jediné miesto, kde sme obaja intuitívne cítili, že tu budeme doma." So smiechom ukazuje na menšie vreckár zavesený na stene, ktorý je naplnený rovnakým druhom obilia, ktorým svoje deti v núdzi živila Mary. Hovorí, že z neho stále rada pripravuje jedlo.
rein.png
Ešte viac ma však prekvapuje bezstarostnosť, sebaistota a humor tejto ženy, ktorý sa neustále prejavuje zvonivým smiechom. Jej správanie svedčí o príjemné, ohľaduplné a obetavej povahe. Je opatrná, aby niekomu nevnucovala svoje názory - "Sama som zažila aké to je, zvlášť v čase, keď som vyrastala", hovorí.
Naráža pritom na reakcie mnohých dospelých, ktorí nechceli o jej spomienkach nič počuť, pretože ich považovali za výplod príliš živé detskej fantázie. Ale kde sa berie ona nenútenosť a humor? To som po prečítaní tak vecnej knihy neočakával ......
Naspäť na začiatok
Aby som sa dostal k jadru veci, pýtam sa jej na Maryina smrť, na spomienky, ktoré ju zaťažovali pocitom viny. "Keď som ako dieťa niečo robila, často sa vo mne prebúdzali spomienky na to, že som niečo podobné robila ako Mary. Nejako som to potom zaradila aj do svojich hier. Ale spomienka na moju smrť bola iná. Nechcela som si ju pamätať, nechcela som na ňu celý deň myslieť! Ale v snoch sa potom vždy znovu spomienka na smrť objavila. Prebúdzala som sa vždy hlboko otrasená a stuhnutá strachom. Musela som Maryina smrť prežívať stále znova.

Vo sne sa vo mne s touto spomienkou prebúdzali dva pocity. Prvým bol veľký strach o deti a druhým hlboký pocit viny. Najprv som chcela vyriešiť problém s deťmi. Toľko som sa ich snažila nájsť, až som pri tom zabudla sama na seba. Niečo však nebolo v poriadku! Myslela som si, že keď znova nájdem svoje deti a uvidím, že sa majú dobre, postačí to k tomu, aby som sa pocitu viny zbavila. Ale nestačilo. Musela som sa najprv vrátiť do izby, v ktorom som vtedy zomrela ... "

Jenny potom rozpráva, čo sa stalo niekoľko rokov po vydaní jej knihy a po nájdení bývalej rodiny. Americká televízna spoločnosť, ktorá o nej nakrúcala reportáž, chcela Jenny prehovoriť, aby v nemocnici Rotunda Hospital našla svoju smrteľnú posteľ, u ktorej by natočili nejaké zábery. Jenny sa tomu bránila, ale podarilo sa jej izbu nakresliť a jedna vrchná sestra z nemocnice podľa kresby identifikovala miestnosť na izolačnom oddelení.
po živote.jpg
"Dokázala som sama sebe odpustiť až vtedy, keď som tento nemocničnú izbu navštívila. Rozumom som svoju smrť akceptovala. Toxikémie v čase tehotenstva, plynné sneť, ťažký zápal pľúc, to všetko bez antibiotík - samozrejme som nemohla prežiť. Ale iná časť vo mne sa s tým stále nemohla vyrovnať - kým som znova nestála v tejto izbe. Niekoľko týždňov nato som sa zmietala v neuveriteľných emocionálnych výkyvoch, ale nakoniec som sa cítila od pocitu viny oslobodená. "
Jenny sa na chvíľu zamyslí a potom pokračuje: "Myslela som si, že keď nájdem rodinu, všetko bude lepšie. Ale uplynulo ešte mnoho rokov, než som začala chápať, ako tieto pocity z minulosti využiť pre svoj súčasný život. Musela som svoju" rodinu z minulosti "nechať určitým spôsobom odísť, vypustiť ju zo svojho života. Sú mojimi priateľmi, ale už ma nepotrebujú. Radi sa so mnou stretávajú a majú radosť, keď ich navštívim, ale to je všetko. Už nie som ich matka. - Zmieriť sa s tým a pochopiť, že je potrebné žiť tento život, bolo najťažšie. Postupne som určitým spôsobom opustila tú, ktorú som kedysi bola. Je to určitý druh straty, ktorý sa podobá smrti niekoho blízkeho. "

Ihneď po Maryina smrti úrady nariadili prevziať deti z otcovej starostlivosti. Chlapca presťahovali do výchovného ústavu, dievčatá na tom bola lepšie, pretože bývala v internáte, ktorý viedli katolíckej sestry. Ukázalo sa, že vtedajší inštitúcie zaopatril deti oveľa lepšie ako toho bola schopná Maryina rodina. Navyše si Jenny myslí, že Mary svojou prítomnosťou už nemohla deti dlho ochraňovať pred útokmi otca. Najstarší syn Sonny uviedol, že jeho matka Mary a ostatné deti boli v tej dobe často bity remeňom. Zaujímalo ma, prečo ani vo svojej knihe ani inde nevznesú jediné slovko roztrpčenie alebo sťažnosti na svojho manžela.
"Myslím si, že keď sa pozorne pozrieme na to, prečo sa ľudia správajú tak, ako sa správajú, uvidíme často skutočnú príčinu. Domnievam sa, že sa manželovi niečo prihodilo na vojne. Pred vojnou to bol úplne iný človek, dokonca aj uprostred vojny bolo ešte všetko v poriadku. Stalo sa niečo, o čom nemohol hovoriť a čo ho dohnalo až k tomu, že podľahol alkoholu. "
Iné "jednoduchšie riešenie?"
Jenny Cockellová si spomína nielen na život v Írsku, ale v malej miere aj na útržky z predchádzajúceho života v Japonsku. Jedna z týchto spomienok, ktorá sa jej stále znova vybavuje, je opäť jej smrť v mladom veku. Tuší, že život Japonky žila bezprostredne pred životom Mary. Paralely medzi týmito dvoma životmi núti k zamysleniu.

"Veľmi jasná bola moja spomienka na iný život, ktorý som žila v Japonsku pred životom Mary. Veľmi, veľmi krátky život ... Utopila som sa, keď mi bolo asi 17 alebo 18 rokov. Ešte si presne pamätám na tú dedinu. Náš dom ležal hore na kopci, odkiaľ som mohla prehliadnuť morskú úžinu. nedovoľovala mi hrať sa s deťmi dole v dedine, pretože sme patrili k inej triede. Musela som sa od nich držať stranou. Pamätám si tiež na časté plavby po vode. Bola som prisľúbená jednému mužovi. Nechcela som si ho vziať. A potom som vypadla z člna. Zvláštne bolo, že som sa cítila vinná. Myslela som si, že som sa akosi snažila uniknúť z tohto života. "
Medzi pozemskými životmi
Dostávame sa k obdobiu medzi pozemskými životmi. To je téma, ku ktorému sa Jenny vo svojej knihe nevyjadrovala z obavy, že ju ľudia nebudú brať vážne. Pretože to, na čo sa ešte dokáže rozpomenúť, je "príliš nezvyčajné, príliš podivné". Nasledujúce udalosti sa odohrávajú bezprostredne po jej smrti v nemocnici Rotunda Hospital:

"Pamätám si na to, ako som z horného rohu miestnosti pozorovala svoje telo. Niekto vstúpil do izby a znova rýchlo odišiel. Musela to byť zdravotná sestra. Potom prišiel niekto iný a kľakol si pred posteľ. Vtedy som si myslela, že to bol manžel , ale teraz verím, že to bol zrejme duchovný pomocník.

Pamätám si, že som ešte dlhšiu dobu videla svoje telo. Potom som zacítila, že som akoby ťahané preč, a že sa celé moje telo schúlil - ako embryo. Po celú tú dobu som videla len nemocničnú izbu. Potom sa zdalo, akoby sa všetko okolo mňa uzavrelo a ja som bola rýchlo ťahaná dozadu. Neprechádzala som teda tunelom a nevidela svetlo na jeho konci, pretože som sa pozerala iným smerom a celá má pozornosť bola upretá stále ešte na nemocničnú izbu. Nechcela som odtiaľ preč. Zrazu bolo okolo mňa svetlo, ktoré možno prirovnať k rôzne zafarbeným svetelným chodieb. - Bola som niekde inde ...

Teraz príde niečo, na čo už si moc dobre nespomínam. Všetko bolo veľa iného a ja som bola len klbko energie, ktoré akýmsi spôsobom vyžarovalo svetlo. Okolo mňa bolo veľa iných klbiek energie s určitým druhom membrány, ako u mydlové bubliny. A vedela som, že tieto iné energie sú ľudia.

Všade tam, kde som sa nachádzala, boli ľudia - hore, dole, okolo mňa, tieto energie boli všade a zdalo sa mi, že som s nimi spojené. Čiastočne som mohla vycítiť, čo cíti oni. Vnímala som, že som ich súčasťou, že som s nimi skôr spojené, než od nich oddelená, a to je úplne iné ako tu na zemi! Sme tu predsa len určitým spôsobom viac uzavretí a oddelení od ostatných.

Z väčšej časti bolo všetko ponorené do bieleho svetla a v diaľke akoby som videla svetelné chodby, ktoré sa zdali byť modré, tmavomodré ...
reinnk.jpg
Akoby tam neplynul čas. V tom je jediný rozdiel, inak bolo všetko rovnaké. Často sa ma niekto opýta: "Ale čo sa tam potom dá robiť?". Ale tam nie je potrebné niečo robiť. Neexistuje žiadny pojem o čase. Keď nemáte potuchy o tom, ako ubieha čas, môže okamih trvať minútu, alebo desať rokov, a nebude v tom žiadny rozdiel. Takže tam nie je treba niečo robiť, pretože ste súčasťou všetkého. To je naozaj ťažké niekomu vysvetliť. "

Poznamenám, že tento stav, kedy sa nachádzate v akomsi priesvitnom puzdre obklopenom membránou, pripomína aj naše embryonálny štádium v ​​materskom lone. Aj tam sme v akejsi priesvitnej bubline obklopenej membránou. Možno je to, čo Jenny opísala, súčasťou prechodu na onen svet, podobne ako je u embryá súčasťou procesu nášho narodenia na tento svet.
"Áno," hovorí zamyslene, "príroda akoby napodobňovala spoločné vzory. Ale mám predsa len pocit, že tento stav bol hlavnou časťou môjho prežitie. Je to moja najdôležitejšia spomienka."
Druhá časť rozhovoru s Jenny Cockellovou, ktorú spomienky na minulý pozemský život dohnali
k neobyčajnému pátranie ...Na základe vlastných náčrtkov objavila Jenny Cockellová dedine Malahide, ktorá leží na pobreží Írska severne od Dublinu. Podľa jej presvedčenia je to miesto, kde prežila svoj minulý život. Zápisy v miestnej kronike a spomienky starších usadlíkov jej pomohli zistiť ďalšie podrobnosti aj adresy "jej" ešte žijúcich detí, ktoré zanechala po svojej smrti v roku 1933 v Dubline. O svojich zážitkoch sa rozpráva s redaktorom časopisu Svet Grálu Reinerom W. Sprenger.


Pozoruhodné je, že Jenny Cockellové so zlomkami a epizódy z minulého života vybavujú prirodzeným spôsobom . Vynárajú sa z podvedomia tak ako každá iná spomienka: "Medzi spomienkami z môjho súčasného života a toho predchádzajúceho nie je žiadny rozdiel." Nie sú to len útržky zo života, kedy bola Mary, ale vybavujú sa jej aj dojmy z ďalších minulých životov. Jenny je sčasti opisuje vo svojej druhej knihe 1 . Tieto spomienky sú však menej časté a tiež je pre ňu ťažšie jednotlivé čriepky poskladať a nájsť medzi nimi správnu súvislosť.
Mozaika spomienok
Často sa Jenny Cockellové nepodarí vytvoriť si celistvý obraz minulosti ihneď. Je to možné, až keď sa vzniknuté medzery vyplnia inými spomienkami alebo dodatočnými informáciami. Tak tomu bolo napr. Aj so spomienkou na trh, ktorý ako Mary často navštevovala. Hľadala ho "... vždy v Malahide, nemohla však nájsť cestu." Až potom, čo jej Sonny, jeden z Maryiných synov rozprával, že Mary často s priateľkou navštevovala trh v Dubline, zatiaľ čo on strážil svojich súrodencov, dokázala si spomienky správne zaradiť tiež lokálne .

Pýtam sa, prečo je tak ťažké si spomenúť na nejaké udalosti z obdobia medzi životmi na zemi. "Pretože sú tak odlišné! Je dosť ťažké chcieť je len popísať, nieto im úplne porozumieť! Sú to až hrozivo cudzo pôsobiace zážitky!"

V knihe "Yesterday 's Children" opisuje Jenny Cockellová okrem iného aj svoje skúsenosti s hypnózou. Píše o rôznych "návratoch do minulosti", ktoré absolvovala, aby sa presvedčila, či pod vplyvom hypnózy uvidí to isté, čo sa objavovalo v jej prirodzených spomienkach: "Znovu som bola vhodená do hlbín svojej psychiky. Spomienky boli vyplienenej, útržky života vytiahnuté na svetlo a vydané napospas vetru ako listy papiera. To všetko bolo pre mňa príliš traumatizujúce. "

Zaujíma ma, či niekedy nie je lepšie, keď si človek niektoré veci jednoducho nepamätá. "To je určite tiež dôvod, prečo nás všetky síce spomienky ovplyvňujú, ale v skutočnosti si nepamätáme detaily ... Týmto spôsobom môžeme ovládnuť svoje pocity, bez toho sa musíme postaviť tvárou v tvár skutočnému diania ... Keď mozog niečo vylúči, sleduje tým nejaký zámer, ako sa to stáva napríklad pri autonehodách. Myslím, že naozaj nie je zbytočné, že si na veľa vecí nemôžeme spomenúť. Mozog rozhodol, že čo je moc, to je moc, a preto sa od toho odstrihne. Je to taký druh prírodnej narkózy . "

Pýtam sa, či vidí nejaký hlbší duchovný význam v tom, že môžeme alebo musíme prežiť viac pozemských životov, či sa už pýtala "prečo". - Na chvíľu zaváha, otázka sa jej predsa len zdá nezvyčajná, a potom odpovie: "Proste akceptujem, že ideme stále ďalej. - Zdá sa mi to byť úplne logické. Vždy som to tak vnímala. Uznávam, že som v dospelosti mala problémy, pretože ľudia hovorili, že to tak nie je ... Ale nie, vlastne nepremýšľam o tom "prečo". Je to jednoducho tak. Človek sa učí. Vyvíja sa a mení. Telo sa opotrebuje a človek dostane nové ... Musíme navzájom spolupracovať ku prospechu celku, väčšieho rámca, stále pokračovať v procese učenia a vývoja ... "
"Dočkala som sa objatí!"
Jenny Cockellová dokázala "deti", ktoré ako Mary priviedla na svet, po dlhom hľadaní na základe spomienok z minulého života znova nájsť. Príbeh svojho pátrania, ktoré zdokumentovala krok za krokom, nakoniec uverejnila v knihe "Yesterday 's Children". Nemala pritom v úmysle dokázať náuku o reinkarnácii, ale všetko robila "... z potreby nájsť svoju rodinu. Dôkaz pravdivosti mojich spomienok bol len akýmsi vedľajším produktom mojej snahy. Musela som všetko dôkladne zdokumentovať, pretože som si chcela byť stopercentne istá, že nájdem tie pravé osoby. Boli tu udalosti a fakty, na ktoré si pamätali moje bývalé deti a ja tiež, a bolo nutné overiť, či sa tieto spomienky zhodujú. "
kukuk.jpg
Keď Jenny prvýkrát opätovne navštívila dedinu v Írsku, kde kedysi ako Mary žila so svojimi deťmi - a ocitla sa na mieste, kde stával jej dom, z ktorého medzitým ostali len ruiny - premohli ju jej oživené spomienky a naliehavosť pocitov takým spôsobom, že to úplne prekonalo jej predstavy. "Keď som prvýkrát stála uprostred ruín, videla som celý dom. Presne taký, aký bol v čase, keď ešte stál. To som neskôr už nikdy nezažila. Myslím, že som hneď na prvýkrát vedela, ako to všetko bolo. Na chvíľu som okolo seba videla všetko presne také, aké to bolo v roku 1930.
Celé to bolo neuveriteľne zvláštne, vyrastať so všetkými tými spomienkami - a teraz sa definitívne presvedčiť, že boli pravdivé. Toľko ľudí má tvrdenie neustále spochybňovalo ai ja sama som o obrazoch zo svojich spomienok niekedy pochybovala - a potom, po toľkých rokoch, som sa ocitla práve tam, kde som naposledy stála pred päťdesiatimi rokmi! "

To musela byť veľká úľava! "Áno, cítila som obrovské uľahčenie! Ale moje pocity boli aj veľmi rozporuplné. Niektoré, ktoré som neustále potláčala, odo mňa odpadli. Hlavne neistota a čiastočne aj strach. Keď som predtým spomínala na minulý život, snažila som sa sústreďovať na pekné spomienky. prechádzka s deťmi, domáce práce ... Ale štát potom skutočne na tom mieste, to bol naozaj podivuhodný zážitok. Zaplavili ma silné city. "

Na záver sa pýtam, čo cítila, keď sa prvýkrát znovu stretla so Sonnym, ktorého videla naposledy, keď mu bolo 13 rokov, a ktorý pred ňou stál znovu po 58 rokoch. "Ach, chcela som ho objať. Bolo to tak neuveriteľne zvláštne, pretože to bol ten istý človek! Chlapec, ktorého som si pamätala. Uvedomovala som si, že on ma nebude vnímať tak ako ja jeho, pretože som mala iné telo. A že to bude vyžadovať svoj čas. A tiež to tak bolo. - Dočkala som sa objatí, ale potrebovalo to čas! "
Video na stiahnutie: http://uloz.to/xAgjUFr9/vcerejsi-deti-original-avi (odkaz zaslal Šibolet)


zdroj:http://www.e-ala.estranky.cz/clanky/vcerejsi-deti/vcerejsi-deti.html | Záhady okolo nás
Keď som bola Annou Frankovou
reinkarnácia.jpg
Anna Franková sa narodila roku 1929 v nemeckej židovskej rodine. Keď mala trinásť rokov, ukryla sa celá jej rodina pred prenasledovaním nacistov v Amsterdame, v zadnom trakte kancelárskej budovy. Krátko predtým začala Anna, citlivé a zjavne talentované dievča, písať svoj svetoznámy „Denník Anny Frankovej“. Väčšina z neho je venovaná životu v stiesnených priestoroch úkrytu, zaznamenávanému vnímavými očami dospievajúceho dievčaťa. Dva roky potom bol úkryt prezradený a všetci jeho obyvatelia boli odvezení do koncentračného tábora. Späť sa vrátil len otec Otto Frank.
„Moje spomienky na minulý život“
Barbro Karlén sa narodila v roku 1954 vo Švédsku, deväť rokov po smrti Anny Frankovej. Jej spomienky na predchádzajúci život pripisovali rodičia sprvoti bujnej fantázii. Meno Anna Franková im nebolo nijako známe, pretože denník holandskej školáčky nebol ešte v 60-tych rokoch preložený do švédčiny. Pre Barbro bolo nanajvýš zvláštne nazývať svojich rodičov „mami a tati“, hlavne keď cítila, že to nie sú jej skutoční rodičia. Život v takto rozpoltenom svete bol veľmi náročný.

Hoci ju rodičia mali veľmi radi, nechceli sa touto skutočnosťou zaoberať. Nikto jej nerozumel, nebolo sa komu zveriť. Roky plynuli a Barbro stále rozprávala rodičom o svojom predchádzajúcom živote. Tvrdila, že jej pravý otec si ju určite čoskoro vyzdvihne. Pýtala sa, kedy môže odísť domov. Spomenula si dokonca, že jej priezvisko bývalo „Franková“. To mala šesť rokov. Matka dievčaťa už bola natoľko znepokojená, že ju zaviedla k psychológovi.

V siedmich rokoch začala chodiť do školy a naučila sa čítať a písať. Písanie pre ňu znamenalo obrovskú úľavu, pretože papieru mohla zveriť všetko, čo by nikto iný nepochopil. Po čase bola jej izba zaplavená množstvom listov popísaných básňami, poviedkami a filozofickými esejami. Témy boli viac než prekvapivé. Ľudská povaha, smrť, hriech, odpustenie, vyššia moc, reinkarnácia, odkiaľ pochádzame, kam ideme.

Jedného dňa našiel jej listy rodinný priateľ a spýtal sa, či ich môže ukázať nakladateľovi. Rodičia priznali, že jej písanie považujú za výstrednosť, ktorej sa venuje už niekoľko rokov. Nikdy ich nenapadlo, že by diela stáli za vydanie. A tak v dvanástich rokoch vyšla jej prvá kniha s názvom „Man on Earth“ (Človek na Zemi). Razom sa kniha stala senzáciou a Barbro najčítanejšou autorkou Švédska, detským literárnym zázrakom. Len zriedka minul deň bez toho, že by sa neobjavilo interview s ňou v televízii alebo v tlači. Len málokto však vedel o jej často opakovanej nočnej more: Muž v zelenej uniforme dievča brutálnym spôsobom vlečie z úkrytu jej rodiny do opancierovaného auta.

Vo svojej prvotine však nespomína ani najmenšiu súvislosť svojej osoby so životom Anny Frankovej. V tom čase sa v škole dozvedela, že Anna Franková je známou osobnosťou. Barbro sa cítila čudne, keď učiteľka hovorila o holandskej školáčke a jej denníku. Vnímala, že je to ona, o ktorej sa hovorí. Ako si môže učiteľka dovoliť povedať to alebo ono?

Bola si však vedomá toho, že o svojich zážitkoch nesmie nikomu povedať. Spomienky boli stále živé, len Barbro sa stala mlčanlivejšia. Kľúčovým momentom bola jej cesta po Európe. Navštívila s rodičmi hlavné mesto Nemecka, Francúzska, Belgicka a Veľkej Británie. Dostala sa i do Amsterdamu. Kým v iných veľkomestách sa cítila cudzia, tu na ňu dýchol pocit dobre známeho prostredia.
Dom v Amsterdame
„Vidíš tie obrázky, mami? Sú stále ešte na svojom mieste!“ „Aké obrázky?“ Zadívala sa na stenu pozornejšie a s prekvapením zistila, že na nej žiadne obrázky nevisia. „Myslím tie, čo boli zavesené na stene priamo pred nami.“ Na matku dievčatka už toho bolo dosť. Zavolala sprievodcu a spýtala sa, či boli niekedy predtým na stene nejaké obrázky.

„Umiestnila ich tam Anna Franková, ale pred pár týždňami sme ich zložili. Návštevníci na ne siahali a obrázky tým trpeli. Skoro sa sem vrátia, tentokrát už budú umiestnené v ráme pod sklom.“ V tej chvíli si matka malej Barbro konečne uvedomila, že všetky príbehy, ktoré jej dcérka rozprávala, nie sú výplodom detskej fantázie. Bol to rozhodujúci moment, kedy pre svoju dcéru získala viac pochopenia a začala ju brať takú, aká je.

Vzťah oboch sa výrazne posunul k lepšiemu, šťastnejšiemu spolužitiu. Objala svoju dcéru s novým porozumením a do očí jej vstúpili slzy. Barbro sa spýtala mamky, či by na ňu a otca mohla počkať vonku. Pocit vo vnútri domu bol pre ňu na hranici znesiteľnosti. Otec trval na tom, že chce vidieť všetky písomnosti, predmety i záznamy, a tak malá sľúbila, že počká tesne pred vchodom a nikam sa nezatúla. Rodičia dovolili.
Dievča schádzalo po schodoch a plakalo. Bolo na smrť vydesené. Chcela ísť preč. Len von. Rýchlo z tohto domu. Bola už takmer pri dverách, keď sa vynoril muž v zelenej uniforme. Mieril na ňu. Bol skutočný! Chcela sa kryť. Zdvihla ruku. Zatackala sa a spadla. Keď sa spamätala, videla len ľahostajné tváre okolitých turistov. Neistým krokom vyšla von. Na rodičov čakala len pár minút a potom spoločne dom opustili.

V ten deň si matka konečne pripustila, že malá Barbro bola v minulom živote Anna Franková. Od toho okamihu sa výrazne zmenila. Otec bol však vo svojich názoroch silne konzervatívny. Takmer ho obťažovalo, že mal pred očami také jasné dôkazy. Cítil sa ubitý argumentami. Nechcel, aby to tak bolo. Mal svoj kresťanský svet, kde bolo všetko presne nalinkované a bolo to tak podľa neho správne. Predstava reinkarnovanej dcéry, v minulom živote židovky, bola pre neho neprijateľná. Povedal, že nechápe, ako mohla Barbro ukázať cestu k domu Anny Frankovej, poznať vymenené schody, alebo vidieť obrázky na stene. Pripustil , že na tomto mieste jeho dcéra zrejme akýmsi spôsobom bola už predtým. No viac o tom nechcel hovoriť.

„Nezáleží mi na tom, či ľudia veria, že som žila ako Anna Franková, alebo nie,“ povedala neskôr Barbro. „Sama viem, že to tak bolo a to mi stačí. Za podstatné považujem, aby ľudia porozumeli hlbokej dômyselnosti života. Toto pochopenie ich posilní a dodá im nádej. Vyrovnajú sa tak ľahšie so všetkými osudovými ranami, ktoré ich postihnú.“
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one