xixi

xixi

Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
Každý máme svoj ​​šuplík, kam si ukladáme dôležité veci.......
KUK

KUK

Všetky záhady sveta som vedel vysvetliť, od temna prachu zeme po zenit. Z pút myšlienok a klamov som sa oslobodil. Záhadu smrti neviem rozuzliť! Avicenna

text (10).gif
WP_20160611_15_07_28_Selfie (1).jpg
-to je vec, ktorá ma nenechávala na pokoji.......-akosi som sa s tým nedokázala stotožniť.......
-síce od mala som zvieratká mala rada.ale duša?...........v podvedomí som to odmietala...........
prvýkrát som tuto možnosť pripustila odkedy mám- mačičku-,volá sa Luna a je to poriadna potvorka,
niekedy mám pocit,že jej už naozaj chýba len schopnosť rozprávať.
Je evidentné,že nejakým spôsobom premýšľa,prehodnocuje,videné,počuté a isto to nie je iba samotný inštinkt,
to by sa potom musela správať stále rovnako.
Ale všimla som si,že na rovnakú situáciu reaguje rôzne,
akoby premýšľala a vyhodnocovala dej. .
Vraví sa,že zvieratá majú kolektívnu dušu,mne sa to však nezdá...Zvieratá vraj vidia auru človeka aj duchovné bytosti,načo by im to asi bolo,ak by mali len kolektívnu dušu? Zvieratá disponujú niečím, čo človek už dávno stratil – sú jasnovidné. Sú otvorené vnemom z vyšších sfér a môžu vnímať aj bytosti, ktoré tam pôsobia. Práve oni ich riadia, a tak, napríklad sťahovavé vtáky vždy vedia kam majú odletieť, aj formáciu si dokážu udržať. Zvieratá vnímaním z astrálnych sfér vycítia nebezpečenstvo, svojím správaním sa dávajú najavo blížiace sa pohromy. Nie je jednoduché zorientovať sa v tejto téme, veď jeden vraví tak, druhý onak.

A čo potom primáty,alebo delfíni? sú rôzne príbehy a nielen jeden ma dostal.Zvieratá majú dušu, asi by som nemala pochybovať. Nemé tvory sa v mnohých situáciách vedia zachovať citlivo a ľudskejšie ako my, ľudia.
..........ale ešte hľadám.............................srelkaa
Obrázok1.gif
Vlcí - úžasné ...
vlci -srelkaa.gif
Ako prvý 3 idú starí či chorí vlci, ktorí udávajú tempo celej svorky.
Ak by tomu tak nebolo, mohli by sa natoľko oneskoriť, že by stratili kontakt s ostatnými a zahynuli by.
V prípade náhleho útoku by sa pre ostatných obetovali.
Za nimi kráča 5 silných vlkov, ktorí tvoria akúsi prednej línii.
V centre svorky sú ostatní členovia, ktoré nasleduje 5 najsilnejších jedincov.
Úplne posledný a sám ide alfa vlk, ktorý na všetko dohliada a kontroluje celú svorku, udáva aj jej smer.
Všetci vo svorke sa vzájomne sledujú a pomáhajú si, ak je to potrebné .......

Ľudská svorka, buďme si vzájomne vlkmi po celý život.
Rozcitlivená gorilia diváčka
Na Youtube videu, priloženom vedľa, môžete na vlastné oči sledovať empatickú reakciu gorily menom Koko na smutnú scénu vo filme.
Koko sleduje Čaj s Mussolinim a pretože toto DVD videla už veľakrát predtým, pozná všetky scény naspamäť.
Keď príde na rad jedna smutná rozlúčková, Koko odvráti zrak a znakovou rečou gestikuluje niekoľko pojmov, medzi inými „mračenie“, „smútok“, „plač“, „zlé“ a „problém“.
Pri mojej nedávnej návšteve zámku Schonbrunn vo Viedni, som si obnovila spomienku na dávno počutý príbeh o synovi Napoleona - Orlíkovi,
wp_20160416_185.jpg
Orlík žil vo Viedni a všemožnými spôsobmi sa z neho snažili spraviť pravého Rakúšana. Oslovovali ho „Franz“ (podľa starého otca cisára Františka II). Neskôr v roku 1818 mu bol udelený titul vojvodu zákupskeho.
Dvor si ho viac menej držal od tela, ako nepríjemné dedičstvo.
Celý život prežil osamote, ktorú mu zmierňoval jeho jediný priateľ vták, ktorý prilietal na jeho okno a on s ním rozprával celé hodiny.Rímsky kráľ, francúzsky cisársky princ, rakúsky arcivojvoda, vojvoda z Reichstadtu zomrel v mladom veku na tuberkulózu v zámku Schönbrunn vo Viedni dňa 22. júla 1832. A na rímse okna našli uhynutého aj jeho priateľa vtáka.
Podarilo sa mi cvaknúť izbu Orlíka, kde prežil svoj život aj s jeho a vtáčikovou bustou....odraz v zrkadle.
Obrázok1.gif
Samičku lastovičky na tejto fotografii zranilo auto, keď letela nízko nad cestou, a bola v takom stave, že sa jej nedalo pomôcť.
1.jpg
Samček jej nosil jedlo a s láskou sa o ňu staral.
2.jpg
Znova jej priniesol jedlo, ale šokovaný zistil, že samička medzitým zahynula.
3.jpg
Vedomý si toho, že je mŕtva, vykričal všetku svoju bolesť a lásku.
5.jpg
Nakoniec si uvedomil, že už nedokáže zvrátiť to, čo sa stalo, a tak len smutne zotrvával pri jej mŕtvom tele.
4.jpg
Milióny ľudí plakali, keď pozerali na tieto zábery.

Hovorí sa, že fotograf ich predal takmer za babku vychyteným francúzskym novinám, ktoré sa vypredali okamžite, len čo fotografie vyšli.
Obrázok1.gif
Mám si ešte stále myslieť, že zvieratá nemajú dušu alebo city?
WP_20160611_15_07_53_Selfie.jpg
áno majú dušu zvieratá ,rastliny a aj ľudia… otázka je čo je to duša ako ju chápať?…?
Povedala by som : duša = život… Takže majú zvieratka život…
Je to pre mňa tak zrozumiteľnejšie…....a tak to momentálne chápem.......srelkaa
WP_20160611_15_08_02_Selfie.jpg
Vyznávači reinkarnácie sa bežne domnievajú, že duša inkarnuje iba do vyšších živočíšnych druhov a že nemôže poklesnúť do nižších. Táto teória môže byť veľmi atraktívne, ale védska filozofia s ňou nesúhlasí. Navyše si odporuje so zákonom karmy, ktorý hovorí, že živá bytosť musí dostať reakcie za svoje činnosti, či už dobré alebo zlé. Práve tieto reakcie určí jej budúce telo a osud v cykle samsáry.
Budúci život človeka je určený, ako už bolo povedané, vedomím, ktoré vyvinie v tomto živote.
V Bhagavad-gíte (14.15) Šrí Krišna vysvetľuje: "Ak zomrie človek pod vplyvom kvality nevedomosti, narodí sa v ríši zvierat." Ak si živá bytosť utvára svoje vedomie tým, že vyvíja psie alebo mačacie vlastnosti, dostane v budúcom živote psie alebo mačacie telo. Vedomie duša je pôvodne čisté, podobne ako voda, ale keď primiešame do vody nejakej farbivo, pôvodná čistá voda zmení svoj ​​charakter. Podobne vedomie je čisté, pretože duša je čistá. Vedomie sa však mení podľa styku s hmotnou prírodou.
WP_20160605_009.jpg
Louis de Maricourte je francúzský šľachtic a vojak,ktorý zomiera v roku 1870 v bitke pri meste Sedan.Po smrti tohoto muža sa zdá,že smrťou sa existovanie nekončí.
Tento mladík chodieva pravidelne na stretnutia šľachty,u ktorej je dosť obľúbený.V septembri 1869 ide na takéto stretnutie na lovecký zámok blízko francúzského mesta Fontainebleau.Každý večer sa pozvaná smotánka stretáva v knižnici a Maricourte vyťahuje z políc knihy Reného Descarta a o jeho názoroch polemizuje a žartuje.Keďže je to na loveckom zámku,pravidelne sa tu konajú hony so psami.Medzi nimi je aj jedna pudlica,ktorá si Maricourta veľmi obľúbila.Stále za nim chodí sa sedí mu pri nohách.Šlachtic toto chovanie okomentuje slovami:"Ten pes je kúzelný.Chce mi niečo povedať."O niekoľko dní prehlasuje,že sa po smrti prevtelí (reinkarnuje) do pudla a bude žiť na tomto zámku.Isteže sa mu všetci smejú.Maricourt sa nahnevá a majiteľovi zámku kniežati de Seyssel hovorí:"Až sa tak stane a ja budem žiť v ďalšom živote osud pudla na tvojom zámku,rozhodne ti o tom dám nejakým spôsobom vedieť."
Keďže Louis de Maricourte zomrel vo vojne,knieža de Seyssel je na svojom zámku sám.Pudlica,ktorá mala Louisa tak rada narodila dve šteniatka.Na svoje narodeniny v roku 1871 pozýva knieža na svoj zámok niekoľko známych.Všetci spomínajú na svojích priateľov,ktorí zahynuli vo vojne,predovšetkým na de Maricourteho.Po tom,čo niekoľo krát vyslovia jeho meno,jedno z šteniat začne kňučať,pribehne ku knižnici a vyskakuje.Všetci sa čudujú čo to robí,niekoľko krát ho okrýknu,ale pes vkuse skáče.Knieža nakoniec prisúva stolík,psík naň vyskočí a ústami vytiahne Descartovú knihu.
Skutočne sa Louis de Maricourte prevtelil do pudla,ako ešte za svojho života sľúbil,alebo je to len náhoda?

A čo je to láska? Čo si vlastne môžeme predstaviť pod týmto pojmom?

Je to vernosť, oddanosť, pochopenie, prijatie, súdržnosť, podpora, rešpektovanie alebo niečo iné?
Čo to je? Niekedy nechceš odísť, ale život to zariadi tak, že ak nechceš žíť v klamstve - ale chceš byť čistá - musíš odísť......zrádzaš vtedy?.....alebo dávaš možnosť protistrane posunúť sa?...nájsť niekoho, kto ho bude ľúbiť tak, ako Ty nemôžeš , ale ako si on iste zaslúži? Áno, ak nemôžeš dať všetko, ak Tvoje srdce opantal iný cit, je správne odísť..a viem, že to nie je ľahké, viem, že veľa ľudí sa rado drží istoty a žije stále v klame......treba na to veľa sily a veľa lásky.......!!
Lásku je možné definovať slovami len ťažko. Každý môže mať na ňu iný pohľad a každý k nej môže mať odlišný postoj, no všetkým dáva chuť do života. Je to úžasný pocit,..........a môžu ju prejavovať tí čo majú dušu. teda aj zvieratká.......srelkaa
hhh.jpg
uuu.jpg
Lásku si každodenne môžu prejavovať aj zvieratá.
bozky, objatia a tuľkanie nie sú záležitosťou len nás ľudí.
priasiatka.jpg
ttz.jpg
tt.jpg
hh.jpg
517c2f41ce0c824314290100.jpg
kuk.jpg
opice.jpg
Tím bádateľov pod vedením výskumníčky z berlínskej Humboldtovej univerzity prišiel s pozoruhodným objavom doteraz neznámeho správania šimpanzov. V odvážnej hypotéze naznačuje, že vykazujú isté duchovné rituály a budujú si posvätné miesta.
reklamy na stránke nedokážem ovplivniť....sorry!
Flag Counter
Zdroj:okrem vlastných materiálov všetko ostatné zo svojej mailovej schránky.ak sa materiál dotkol niečich ochranných práv- napíšte mi a ihneď zjednám nápravu.ďakujem!!!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one